home English
Бібліотека | Контакт інфо донорів Юр.Консультація
В Інтернеті На сайті

Юридичні клініки Чернігова

Тут Ви можете преглянути коротку інформацію по юридичних клініках.

Більш даталізовану, яку ми отримали від керівників клінік Ви можете скачати у форматі Microsoft Word з посилань нижче:

Юридична Клініка "Феміда" : Femida.rar 8K

Юридична клініка „Феміда” при юридичному факультеті Чернігівського ДІ

 • Контактна інформація про «юридичну клініку»:
 • Юридична клініка „Феміда” при юридичному факультеті Чернігівського державного інституту економіки i управління
  М. Чернігів, пр-т Миру, б. 44, к. 125
  Т. 8(04622) 7-51-80
  E-mail: chernigiv_lc@ukr.net

 • Загальна інформація про історію створення та становлення «юридичної клініки»
 • Ідея створення юридичної клініки виникла ще в 2000 році  у к.ю.н., доцента кафедри цивільного і господарського права Короткової Людмили Петрівни і була підтримана студентами 2 курсу (на той момент це були найстарші студенти факультету). В квітні 2001 року було вирішено зареєструватися офіційно – так виникла ММГО „Феміда”. Приймали участь у проведенні різних акцій в межах міста, працювали з дітьми з міського притулку для неповнолітніх „Надія”, тільки з вересня 2001 року  „намагалися” давати консультації як „справжні” юристи. В 2001 та 2002 роках отримували фінансування від МФ „Відродження”. В 2003-2004 р.р. робота клініки була майже зупинена, тільки з жовтня 2004 р. відновила свою роботу.

 • Структура та механізм діяльності й функціонування “юридичної клініки”:
 • Юридична клініка „Феміда” діє у складі юридичного факультету Чернігівського державного інституту економіки і управління, одночасно студенти-учасники юридичної клініки є членами ММГО „Феміда” (існування юридичної особи спрощує системи отримання і роботи з грантами).
  Офіційно юридична клініка працює п’ять днів на тиждень по дві години, а неофіційно – у будь-який час, максимально зручний для клієнта при призначенні повторної зустрічі.
  На даний час юридичною клінікою надаються усні та письмові консультації.
  Робота з клієнтом по окремій справі включає наступні етапи: проведення опитування клієнта; аналіз ситуації; підготовка і затвердження плану роботи по справі; підбір і аналіз нормативно-правової бази; консультація з керівником клініки (викладачем-куратором); підготовка і проведення консультації клієнта; складання юридичних документів; здійснення інших необхідних дій; написання звіту по справі. В процесі підготовки консультації студент зобов’язаний надати викладачеві отримані результати роботи по справі і узгоджувати зміст консультації. Проведення консультації тільки зі згоди викладача. Закриття справи клієнта можливе тільки після здійснення необхідних дій по захисту прав і інтересів клієнта.
  В штат клініки входять: керівник клініки, викладачі-куратори, студенти-консультанти - старші консультанти (студенти 4 курсу, які мають досвід роботи), консультанти (студенти 3-4 курсу, які склали іспит з цивільного права на „добре” та „відмінно” і виявили бажання працювати в клініці), помічники консультантів (студенти 1-2 курсу, які виявили бажання працювати в клініці).
  Керівник клініки – Михальченко Олена Олексіївна. Відповідно до розпорядження декана юридичного факультету ЧДІЕУ, були призначені викладачами-кураторами юридичної клініки наступні викладачі кафедри цивільного і господарського права: з питань трудового права та права соціального забезпечення – Огороднік Юлія Олександрівна; з питань цивільного, сімейного, житлового права, цивільного процесу – к.ю.н. Галіахметов Ігор Абзалович; з питань адміністративного права – старший викладач Шпомер Алла Іванівна; з питань земельного та аграрного права – к.ю.н. Барабаш Алла Григорівна, юрист проекту підтримки приватизації землі в Україні; з питань господарського права та процесу, податкового права – старший викладач Шеремет Олег Семенович; з питань кримінального права та процесу – старші викладачі Нечасна Ніна Миколаївна та Єфімов Володимир Михайлович.
  На даний момент в клініці працює 11 студентів 4 курсу та 20 студентів третього курсу, ще 7 студентів відвідують клініку на тимчасовій основі, тобто знаходяться на випробувальному терміні. Самим головним стимулом для студентів і є робота в юридичній клініці, вибуття з неї для них рівнозначно  ганьбі. Ще як заохочення – це проходження практики у юридичній клініці (не секрет, що проходячи практику у деяких органах студенти просто розносять повістки, інколи жодного разу не бачивши судового розгляду).

 • Навчально-методичне забезпечення “юридичної клініки”
 • Офіційно спецкурсу „юридичні клініки” в навчальній програмі не існує, але керівником клініки та викладачами-кураторами проводяться лекції та семінари з учасниками клініки.

 • Співпраця з іншими профільними організаціями
 • Якщо ми розуміємо, що не взмозі надати консультацію з питань права соціального забезпечення, пенсійного права, то пропонуємо клієнтам відвідати клініку Чернігівського інституту праці та соціальних технологій. Якщо справа стосується питань паювання земель, пропонуємо звернутися до Проекту підтримки приватизації землі в Україні.

 • Кількісні та якісні показники діяльності “юридичної клініки”
 • Протягом 2005 року було  розглянуто таку кількість справ – 165 (Січень –  10, Лютий –  17, Березень –  15, Квітень –  23, Травень – 10, Червень -  20, Вересень –  15, Жовтень –  21, Листопад –  18, Грудень  – 16).
  Якщо подивитися на їх розподіл за галузями права, то отримаємо такі дані:
  житлове право – 21; сімейне право  – 30; цивільний процес – 10; цивільне право –  42; право соціального забезпечення – 28; земельне – 5; трудове право – 29.
             

 • Матеріально-фінансова база клініки:
 • На даний момент юридична клініка працює в приміщенні, наданому інститутом, споживає тепло, світло, телефонну лінію (тільки вихідні дзвінки), отримала грант від МФ „Відродження”.

 • Основні проблеми діяльності “юридичної клініки”
  • негативне ставлення працівників суду до представництва інтересів клієнтів студентами і взагалі до присутності студентів на розгляді справ наших клієнтів (не дивлячись на відкритість та гласність цивільного процесу);
  • відсутність окремої телефонної лінії (ми не можемо приймати вхідні дзвінки, оскільки з’єднання проводиться тільки через деканат, який працює до 16.00, а ми офіційно з 17.00 до 19.00) та в зв’язку з цим нема доступу до Інтернету;
  • хотілося, щоб керівництво вузу та факультету серйозніше ставилося до існування та проблем клініки.

   

 • Перспективи вдосконалення діяльності “юридичної клініки”
  • введення спецкурсу „юридичні клініки” до навчальної програми;
  • було б непогано, якби викладачі та студенти мали змогу пройти спеціальні тренінги та відвідати конференції, оскільки одне – почути, а інше – побачити на власні очі налагоджену роботу інших клінік.


Про авторів | Мапа сайту | Privacy Policy | Контактна інфо | ©2006 Alex'Z & Pamela.

При використаннi матерiалiв сайту посилання на "Асоціацію Юридичних Клінік України" та цей сайт є обов'язковим.