home English
Бібліотека | Контакт інфо донорів Юр.Консультація
В Інтернеті На сайті

Юридичні клініки Луцька

Тут Ви можете преглянути коротку інформацію по юридичних клініках.

Більш даталізовану, яку ми отримали від керівників клінік Ви можете скачати у форматі Microsoft Word з посилань нижче:

 

„Ad Astra” : lutsk.zip 75K


Юридична клініка „Ad Astra” при юридичному факультеті ВДУ

ADASTRA
 • Контактна інформація про юридичну клініку „Ad Astra”:
 • Юридична клініка „Ad Astra”
  при юридичному факультеті
  Волинського державного університету
  імені Лесі Українки, 43021, м.Луцьк, вул..Винниченка,30,
  тел. (0332) 72-52-79, (03322) 4-04-11, факс (0332) 72-52-79
  www.lawclinic.lutsk , Е-маil: director@clinic.lutsk.ua

 • Загальна інформація про історію створення та становлення юридичної  клініки
 • Юридична клініка „Ad Astra”  при юридичному факультеті Волинського державного університету ім. Лесі Українки створена  в лютому 1999 року Волинською обласною організацією Спілки юристів України та юридичним факультетом Волинського держуніверситету  імені Лесі Українки за сприянням Американської асоціації юристів та Міжнародного фонду „Відродження”. Питання створення юридичної клініки було вперше обговорено на  конференції Волинської обласної організації Спілки юристів України  , яка відбулася 22 лютого 1999 року і висловилась за створення юридичної клініки .А рішенням кафедри приватного права і ради юридичного факультету з другого семестру 1998/99 навчального року було запроваджено для студентів спецкурс „Юридична практика” та затверджена програма спецкурсу в обсязі 20 годин. Викладання спецкурсу забезпечив старший викладач кафедри цивільного права і процесу, керівник юридичної клініки, адвокат Єлов Віталій Андрійович.
  Деканатом юридичного факультету для потреб юридичної клініки було виділено  дві кімнати( площею 30 кв.м). у приміщені юридичного факультету за адресою: м.Луцьк, вул. Винниченка,30(2-й поверх), після ремонту  яких, з вересня 1999 року було розпочато роботу клініки з прийому клієнтів.
  В 2003 році за рішення Вченої Ради Волинського державного університету імені  Лесі Українки для потреб юридичного факультету  передано приміщення колишньої бібліотеки (площею 137 кв.м.) за цією ж адресою, яке після реконструкції та ремонту в квітні  2004 року було  виділено для потреб  юридичної клініки.
  Правовою основою забезпечення діяльності юридичної клініки є:
  -  Рішення конференції Волинської обласної організації Спілки юристів України від 22 лютого 1999 року;
  -  Рішення кафедри приватного права і ради юридичного факультету Волинського Держуніверситету про створення юридичної клініки та введення спецкурсу „Юридична практика”;
  -  Стандарти юридичних клінік України, прийняті Асоціацією юридичних клінік України 16 листопада 2003 року;
  - Договір між Волинською обласною організацією Спілки юристів України та Волинським державним університетом імені Лесі Українки;
  - Положення про юридичну клініку „Ad Astra”;
  - Етичний кодекс юридичної клініки „Ad Astra”;
  - Положення про зарахування студентам юридичного факультету  роботи в клініці як виробничої практики.

 • Структура та механізм діяльності й функціонування юридичної клініки „Ad Astra”.
 • Юридичну клініку „Ad Astra”  створено та забезпечено її функціонування  спільними зусиллями Волинської обласної організації Спілки юристів України та юридичного факультету Волинського державного університету імені Лесі Українки.
  Організаційно правова форма юридичної клініки – формування  при юридичному факультеті.

 • Місцезнаходження юридичної клініки
 • Юридична клініка (центральний офіс),  43030, м.Луцьк, вул..Винниченка,30
  Горохівська філія юридичної клініки „„Ad Astra”, м.Горохів, вул..Шевченка,25
  Рожищенська філія юридичної клініки „„Ad Astra”,м.Рожище вул..Незалежності,25
  Філія юридичної клініки при Федерації профспілок області, м.Луцьк, пр.Волі,6

 • Порядок та режим роботи юридичної клініки
 • Спочатку первинний  прийом клієнтів в юридичній клініці здійснювався тричі на тиждень, в інші два дні - проводились повторні зустрічі з клієнтами.          
  Починаючи з 2004 року первинний прийом клієнтів як в юридичній  клініці так і в її філіях проводиться двічі на тиждень (понеділок, п’ятниця) , в інші три дні – повторні зустрічі з клієнтами. Прийом здійснюється щоденно з 15 до 18 години.

 • Види послуг що надаються.
 • Основними видами юридичної допомоги, яка надається юридичною клінікою „Ad Astra” є: консультації з правових питань; складання юридичних документів; ведення переговорів; представництво інтересів громадян в судах та інших органах, правопросвітницька діяльність;

 • Порядок надання послуг
 • На безкоштовну юридичну допомогу в юридичній клініці мають право: малозабезпечені; члени багатодітних сімей; учасники та інваліди війни та національно-визвольних рухів; громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до 1 та 2 категорій ; пенсіонери; молодь до 20 років; біженці; починаючі підприємці.

 • Співпраця юридичної клініки з іншими установами та організаціями
 • Юридична клініка тісно співпрацює із університетом, Обласною організацією Спілки юристів України, Міжнародним фондом „Відродження, Американською асоціацією юристів,  Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні, Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), з юридичними клініками України, Польші , Білорусі, Росії.
  Юридична клініка також співпрацює із Громадською примальньою Президента у Волинській області,  Обласним управлінням юстиції Волинської області, управліннями юстиції районів та міст області, райдержадміністраціями, громадськими організаціями, засобами масової інформації , іншими структурами.
  Робота юридичної клініки стала предметом розгляду виїзного засідання  Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної Ради  з правової освіти населення яка відбулася 4 червня 2004 року в м. Луцьку, за результатами якого створено робочу групу для підготовки нормативно-правових актів, які б регулювали питання інтегрування юридичних клінік в навчальний процес вищих навчальних закладів Ш-ІУ рівнів акредитації, що здійснюють підготовку юристів.

 • Організаційна модель та структура юридичної клініки, її персонал
 •  Юридична клініка – є клінікою загального права.
  Декан юридичного факультету Волинського державного університету імені Лесі Українки – Якушев Ігор Михайлович
  Керівник юридичної клініки – Єлов Віталій Андрійович, Голова Волинської обласної організації Спілки юристів України, доцент кафедри цивільного права і процесу Волинського державного університету імені Лесі Українки, адвокат;
  Помічник керівника (координатор клініки) – Гавура Людмила Святославівна, викладач кафедри цивільного права і процесу, практикуючий юрист;
  Координатори Рожищенської  філії клініки – Кондратішина Вікторія Вікторівна, викладач кафедри кримінального права і процесу, практикуючий юрист; Чапко Дмитро Юрійович – студент 5-го курсу юридичного факультету;
  Координатор Горохівської філії клініки – Луговська Ярослава Ярославівна, студентка 4-го курсу юридичного факультету ;
  Координатори  філії клініки при Федерації профспілок Волинської області – Колпакова Руслана Миколаївна, Хомич Оксана Михайлівна - практикуючі юристи

 • кількість осіб залучених до роботи “юридичної клініки”.

 • - викладачів - 6
  - студентів - 25
  - залучення інших спеціалістів – 2

 • умови і порядок залучення осіб до роботи в “юридичній клініці”.
 • До роботи в клініці залучаються студенти починаючи з 3-го курсу, які пройшли спецкурс „Юридична практика” , здали залік з цього предмету та виявили бажання працюювати в юридичній клініці. Час роботи в юридичній клініці зараховується , як проходження виробничої практики (за бажанням студента).

 • Навчально-методичне забезпечення юридичної клініки
 • Починаючи з 1999 року в програму навчання для студентів , які виявили бажання працювати в юридичній клініці введено спецкурс „Юридична практика”, обсягом 20 год. А починаюи з 2004 року програму спецкурсу було розширено до 96 годин. Причому  на даний час спецкурс читається крім стаціонару на заочній формі навчання та на факультеті позадипломної освіти (в меншому обсязі).
  Спецкурс на даний час є вибірковою  факультетською дисципліною й охоплює такі теми, як: введення в юридичну клінічну освіту; етика юриста, адвоката; інтерв’ювання; аналіз матеріалів справи та вироблення позиції; консультування; альтернативні способи вирішення спорів; опитування свідка в суді; підготовка до судових дебатів; структура захисної промови.

 • Власні напрацювання та розробки
 • Викладачами юридичної клініки за час її роботи підготовлено та видано ряд навчально-методичних матеріалів, які використовуються при проведенні занять, а саме:
  Єлов В.А., Якушев І.М. Навчально-методичний посібник (модуль) з трудового права (для викладачів юридичних клінік, спецкурс “Юридична практика”),РВВ “Вежа” , Луцьк,  2002, с. 100


  Єлов В.А., Самчук З.Ф. Навчально-методичний посібник (модуль) з цивільного права (для викладачів юридичних клінік, спецкурс “Юридична практика”) РВВ “Вежа”, Лукцьк, 2002, с.88


  Єлов В.А. Василюк С.Ф. Навчально-методичний посібник (модуль) з земельного права (для викладачів юридичних клінік, спецкурс “Юридична практика”), РВВ “Вежа”, Луцьк, 2003, с. 80


  Єлов В.А. “Формування окремих професійних навичок юриста роботи з клієнтом у студентів юридичних факультетів” РВВ “Вежа”, Луцьк, 2003, с.72. (Рекомендорвано МОН України як посібник для студентів юридичних вузів, лист № 14/18.2-618)


  Єлов В.А.,Удод М.В.,Мойсеєв Ю.О. і інші  “ Юридичні клініки в Україні: роль, завдання та організаційно-правові засади”, К. 2003 р (Рекомендовано МОН України як навчальний посібник для студентів юридичних ВНЗ).


  Єлов В.А. “Формування окремих професійних навичок юриста роботи з клієнтом у студентів юридичних факультетів” РВВ “Вежа”, видання друге, Луцьк, 2004, с.72. (Рекомендорвано МОН України як посібник для студентів юридичних вузів, лист № 14/18.2-618)


  Єлов В.А.,Удод М.В.,Мойсеєв Ю.О. і інші  “ Юридичні клініки в Україні: роль, завдання та організаційно-правові засади”, К. Видання друге, МП „Леся”, 2004 р (Рекомендовано МОН України як навчальний посібник для студентів юридичних ВНЗ).


  Єлов В.А., Молібог С.І, Павленко Д.Г., Юридична клініка”, навчальний посібник, К.”Школяр”, 2004, с.315


  Єлов В.А. Готувати юристів, а не “випускників юридичних вузів”. ЮВУ, 2003, №34


  В.Єлов, „Актуальні питання нормативного забезпечення „Юридичних клінік” України”, Ж-л „Відкритий світ”, №1, 2004 рік, Спеціальне число, присв”ячене програмі МФВ „Верховенство права”

 • Співпраця з іншими профільними організаціями
 • В листопаді 2000 року юридичною клінікою „Ad Astra” спільно із юридичними клініками Донецького , Варшавського, Ягелонського університетів  за підтримки Інституту Конституційної і Правової Політики (Будапешт), Міжнародного фонду „Відродження” в м.Луцьку проведено трьохденний регіональний  семінар з питань юридичної клінічної освіти.
  Засновниками юридичної клініки  за підтримки Міжнародного фонду „Відродження” та Американської асоціації юристів, на базі юридичної клініки створено Західноукраїнський  центр підготовки викладачів та організаторів юридичних клінік .
  У 2005 році  проведено три тижневі Школи юридичної клінічної освіти в яких підготовлено 50 викладачів та організаторів юридичних клінік.
  7 вересня 2005 року проведення круглий стіл на тему : „Впровадження юридичної  клінічної освіти та питання проходження виробничої практики студентами юридичних факультетів в юридичних клініках”.
  Юридична клініка почала співпрацювати з Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури України. В 2005 році  за її участю проведено дві  Тижневі  школи молодого адвоката, в яких підготовлено 35 молодих юристів із різних областей України.
  9 березня 2005 року ( м.Луцьк) проведено  громадські слухання Проектів законів України „Про правову допомогу” та  „Про адвокатуру”.
  26 березня 2005 року організовано  та проведенно круглий стіл на тему „Дотримання прав людини на Волині в 2004 році за результатами моніторингів”.
  1 жовтня 2005 року організовано та проведено круглий стіл на тему: Проблеми подальшого реформування адвокатури”.

 • Участь в науково-практичних конференціях
 •  Науково-практична конференція “Проблеми та перспективи юридичної клінічної освіти в країнаї СНД” , 9-11 листопада 2001 року,м.Москва, (участь в якості тренера).
  Науково-практичний семінар “ Суть та методи освітнього процесу в юридичній клініці” , 23-24 листопада 2002 року, м.Київ, (участь в якості тренера).
  Міжнародна конференція “Стратегічне планування клінічної юридичної освіти і стійкий розвиток юридичних клінік в країнах СНД”, 6-7 листопада 2003 року, Москва, Росія,  (виступ).
  Науково-практична конференція  ВДУ м.Луцьк , 2004 рік, виступ на тему:“Актуальні питання нормативного забезпечення  юридичних клінік України” 
  СемІнар-тренінг з питань основних положень нового Цивільного Кодексу України, для правозахисників та адвокатів, м.Судак, Крим. Жовтень 2004 року.(участь в якості тренера).
  Науково-практична конференція „Актуальні питання реформування правової системи України” 27-28 травня 2005 року, м.Луцьк, участь в круглому столі „Роль юриста в реформуванні правової системи України”;
  Перша Українсько-Польська Міжнародна правнича конференція „Права людини та правова допомога в демократичній правовій державі”, Луцьк, 7 жовтня 2005 року, виступ на тему „Роль юридичних клінік в підготовці нового покоління юристів”
  24-25 листопада 2005 року, м.Київ Науково-практична конференція «Роль юридичних клінік в адміністративному судочинстві», виступ на тему „Формування практичних навичок у студентів юидичних клінік в застосуванні кодексу адміністративного судочинства при наданні правової допомоги громадянам”. 

 • Клькісні показники діяльності юридичної клініки у 2005 році
 • Станом на 1 листопада 2005 року , за весь період діяльності юридичної клініки було надано правову допомогу 1640 особам , в тому числі:  1371-  юридичною клінікою „Аd Astra” та 259 – філіями юридичної клініки.
  За правовою допомогою звернулися жінки (59 %), чоловіки (41%). З них: 74% - малозабезпечені, 13% - пенсіонери,  6% - безробітні, 7% - інші категорії громадян.
  Правова допомога надавалася у вигляді консультацій, підготовки правових документів, представництва інтересів громадян в судах та інших органах.
  Юридична клініка та її філії співпрацювали із засобами масової інформації, громадськими організаціями та державними органами і забезпечували надання правової допомоги соціально-вразливим верствам населення. А під час проведення виборів Президента України, силами викладачів та студентів-консультантів юридичної клініки надавалася допомога виборцям , як в клініці та її філіях так і безпосередньо в судах області.

 • Матеріально-фінансова база юридичної клініки
 •  Юридична клініка спочатку мала в своєму користуванні дві кімнати в приміщенні юридичного факультету площею 28 кв. м. Нищення площею на даний час в користуванні юридичної клініки є приміщення площею 137 кв.м. яке включає кімнату для прийому клієнтів з трьома ізольованими кабінами, кімнату для роботи студентів-консультантів, тренінговий клас. Крім цього клініка та її філії забезпечені оргтехнікою: комп’ютерами, ксероксом, сканерами, відео проектором, відеомагнітофоном та інш.

 • Перспективи вдосконалення й розширення діяльності юридичної клініки

Постійне вдосконалення  роботи юридичної клініки, з тим, щоб всі студенти юридичного факультету отримували практичні навички роботи юриста в стінах університету, працюючи в юридичній клініці, і могли  після закінчення навчання,  виконувати роботу в будь якій сфері юридичної діяльності та вміти працювати в умовах демократичного суспільства.














Про авторів | Мапа сайту | Privacy Policy | Контактна інфо | ©2006 Alex'Z & Pamela.

При використаннi матерiалiв сайту посилання на "Асоціацію Юридичних Клінік України" та цей сайт є обов'язковим.