home English
Бібліотека | Контакт інфо донорів Юр.Консультація
В Інтернеті На сайті

Новини

Мін‘юст пропонує встановити достойну оплату праці адвокатів, які надають громадянам безоплатну правову допомогу


Міністерство юстиції пропонує збільшити за рахунок держави оплату праці адвокатів, які надають громадянам безоплатну правову допомогу в кримінальних справах.

Як повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук, Мін’юстом розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави", метою якої є збільшення оплати праці таких адвокатів та зміни критеріїв її обчислення.

Міністр нагадав, що послуги адвокатів надаються громадянам безоплатно у разі, якщо громадяни звільнюються від оплати правової допомоги у зв’язку з малозабезпеченістю. У такому випадку держава сплачує адвокатські послуги, надані у процесі дізнання, попереднього слідства чи в судових засіданнях.

Микола Оніщук зазначив, що на сьогодні оплата праці таких адвокатів здійснюється за рахунок державного бюджету в розмірі 15 гривень за повний робочий день, що не сприяє залученню професійних захисників.

Проектом пропонується внести зміни до зазначеного Порядку, встановивши за рахунок державного бюджету розмір оплати праці адвокатів при провадженні дізнання, досудового слідства та розгляді кримінальної справи судом на рівні 2,5 відсотків мінімальної заробітної плати за годину роботи адвоката.

Міністр юстиції наголосив, що збільшивши розмір оплати праці адвокатів, які беруть участь у кримінальній справі за призначенням, держава сприятиме залученню професійних захисників для проведення якісного захисту громадян.

Микола Оніщук нагадав, що надання громадянам безоплатної правової допомоги в кримінальних справах здійснюється відповідно до окремої бюджетної програми. У 2005 році фактичні видатки на безоплатну правову допомогу в кримінальних справах за рахунок держави склали 233,7 тис. грн. у 1827 кримінальних справах, у 2006 році - 163,7 тис. грн. у 1591 кримінальній справі. У 2007 році державою були профінансовані видатки у сумі 132,2 тис. гривень у 1390 кримінальних справах.

 Про авторів | Мапа сайту | Privacy Policy | Контактна інфо | ©2006 Alex'Z & Pamela.

При використаннi матерiалiв сайту посилання на "Асоціацію Юридичних Клінік України" та цей сайт є обов'язковим.