home English
Бібліотека | Контакт інфо донорів Юр.Консультація
В Інтернеті На сайті

Новини

Україна планує приєднатися до низки міжнародних договорів у сфері гуманітарного права, спрямованих на обмеження наслідків збройних конфліктів

Протягом 2008 року Міжвідомча комісія з імплементації в Україні міжнародного гуманітарного права планує здійснити низку заходів, спрямованих на надання згоди на обов’язковість для України низки міжнародних договорів.


Як повідомив голова Комісії, Міністр юстиції Микола Оніщук, протягом 2008 року триватиме робота щодо приєднання України до низки міжнародних угод у сфері гуманітарного права, покликаних обмежити наслідки збройних конфліктів та надати захист особам, що перебували або брали участь у бойових діях.


Зокрема, Міжвідомча комісія планує вжити заходів для укладання Міжнародної конвенції про захист всіх осіб від насильницьких зникнень 2006 року та щодо надання згоди України на обов’язковість для неї Другого додаткового протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.


Крім того, триватиме робота для виконання нашою державою внутрішньодержавних процедур, необхідних для висловлення країною згоди на обов’язковість використання емблеми Червоного Кристалу. Міністр нагадав, що емблема Червоного Кристалу, як і емблеми Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, є захисною ознакою гуманітарних працівників у зонах збройних конфліктів. Червоний Кристал був запропонований як нейтральний символ для використання персоналом, що бере участь у гуманітарних операціях, тих країн, які з релігійних мотивів вважають неприйнятним використання існуючих емблем Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.


Емблему було затверджено Додатковим протоколом до Женевських конвенцій 1949 року. Протягом 2008 року Міжвідомча комісія з імплементації в Україні міжнародного гуманітарного права планує забезпечити супровід у Верховній Раді України проекту Закону України «Про ратифікацію Додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується затвердження додаткової розпізнавальної емблеми (Протокол III)» та проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з ратифікацією Додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується затвердження додаткової розпізнавальної емблеми (Протокол III)».


Міністр юстиції наголосив, що приєднання України до вказаних договорів підтвердить прагнення нашої держави сприяти застосуванню норм міжнародного гуманітарного права. На сьогодні до основних договорів у сфері міжнародного гуманітарного права приєдналися практично всі країни світу.

 


 Про авторів | Мапа сайту | Privacy Policy | Контактна інфо | ©2006 Alex'Z & Pamela.

При використаннi матерiалiв сайту посилання на "Асоціацію Юридичних Клінік України" та цей сайт є обов'язковим.