home English
Бібліотека | Контакт інфо донорів Юр.Консультація
В Інтернеті На сайті

Новини

oon

В ООН доповідь України про ситуацію з правами людини розглядали 3 години

 Рада ООН з прав людини особливо прискіпливо вивчала ситуацію з правами людини в Україні. Така зацікавленість з’явилась через запровадження нового механізму діяльності Ради – Універсального періодичного огляду. Україна за новим механізмом звітувала 13 травня.

Для огляду представниками України була представлена доповідь, підготовлена на основі матеріалів від Міністерств та Уповноваженого з прав людини.

Свої зауваження та рекомендації до доповіді направили до Ради ООН з прав людини і 6 правозахисних організацій, серед яких Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група.

За словами виконавчого директора УГСПЛ Володимира Яворського, доповідь та її розгляд тривали понад 3 години. Українському уряду було поставлено більше 40 запитань. Особливу увагу учасники заходу приділили трьом блокам питань:

- відсутність боротьби з дискримінацією, зростанню ксенофобії та злочинам на ґрунті ненависті;
- катування та жорстоке поводження в міліції та місцях позбавлення волі;
- незалежність українського омбудсмена, ефективність діяльності Н.Карпачової.

Як зауважив Володимир Яворський, на запитання українські посадовці відповідали відверто. Зокрема, уряд визнав існування фактів катування та жорстокого поводження, проте нічого не зазначив про те, як Україна буде з цим боротися.

За результатами розгляду доповіді, вже на цьому тижні будуть оприлюднені рекомендації для України, за виконанням яких стежитиме міжнародна спільнота.
Національна доповідь уряду України (російською): http://lib.ohchr.org/HRBodies/UPR/Documents/Session2/UA/A_HRC_WG6_2_UKR_1_R.pdf
Добірка матеріалів Управління Верховного Комісара ООН по правах людини по Україні http://lib.ohchr.org/HRBodies/UPR/Documents/Session2/UA/A_HRC_WG6_2_UKR_2_R.pdf
Резюме, підготовлене Управлінням Верховного Комісара ООН по правах людини по Україні http://lib.ohchr.org/HRBodies/UPR/Documents/Session2/UA/A_HRC_WG6_2_UKR_3_R.pdf
http://www.helsinki.org.ua/

 

 


 Про авторів | Мапа сайту | Privacy Policy | Контактна інфо | ©2006 Alex'Z & Pamela.

При використаннi матерiалiв сайту посилання на "Асоціацію Юридичних Клінік України" та цей сайт є обов'язковим.