home English
Бібліотека | Контакт інфо донорів Юр.Консультація
В Інтернеті На сайті

Новини

Перший в Україні дитячий правозахисний готель


У березні розпочала роботу Мережа дитячих правозахисних центрів, що об'єднала шість громадських організацій Донецької і Луганської областей. Місія правозахисних пунктів підтримки, які було відкрито на їхній базі, полягатиме у наданні кваліфікованої соціальної та юридичної допомоги соціальним сиротам регіону, хто фактично залишився без піклування родини, однак не має статус сироти.

Ідея створення мережі належить МГО «М.АРТ.ІН-клуб», її реалізація стала можливою завдяки фінансуванню Представництва Європейської Комісії в Україні. Учасниками правозахисної мережі стали громадські організації, які протягом тривалого часу займаються питаннями захисту дитинства, соціальною реабілітацією дітей. Так чи інакше їм доводилося вирішувати проблеми, які лежать у юридичній площині, однак тепер вони матимуть змогу робити це більш ефективно.
Правозахисні центри відкрито на базі таких організацій:

  • МГО «М.АРТ.ІН-клуб» - м. Макіївка
  • Благодійний фонд «Пілігрім» - м. Маріуполь
  • ДГО «Донецький меморіал» - м. Донецьк
  • Правозахисний центр «Поступ» - м. Луганськ
  • ДГО «Класс» - м. Алчевськ
  • Oбласне відділення всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» м. Северодонецьк.

Крім цього, на базі реабілітаційно-тренінгового центру «Дитяче село», який вже більш ніж вісім років працює у Макіївці, відкрито дитячий правозахисний готель. Його призначення - стати місцем цілодобового перебування для клієнтів правозахисних центрів, які мають потребу у притулку та харчуванні на період оформлення документів.

За два роки роботи правозахисні центри планують охопити не менш ніж 1200 дітей, які опинилися у скрутний життєвій ситуації, - каже директор проекту Вікторія Федотова.

Серед найпоширеніших проблем, з якими стикаються діти із соціально неблагополучного середовища, - відсутність документів, обмеження іх майнових прав, протиправні дії, які скоюються у їх відношенні, насилля. Вирішенням подібних проблем на сьогоднішній день займаються державні соціальні служби. Однак часто діти, які опинилися у біді і не мають відповідного статусу, опиняються поза полем їх зору. До того ж, кількість таких дітей чимала, і, на жаль, постійно збільшується. У зв'язку з тим, що механізми використання законів, спрямованих на захист дитинства, слабо прописані, не існує загальноприйнятих стандартів якості надання правозахисних послуг дітям, проблема соціального сирітства залишається актуальною.

- Досвід роботи МГО «М.АРТ.ІН-клуб» свідчить про те, що із 233 дітей, яки звернулися за допомогою у 2007 році, лише 15% мали статус сироти, хоча фактично усі вони тривалий час були позбавлені батьківської турботи та піклування, 40% регулярно страждали від фізичного насилля, більшість з них недоїдали, 5 дітей у віці до 15 років були інфіковані гепатитом С та ВІЛ-інфекцією, - ілюструє проблему Вікторія Федотова.

На Донеччині середній термін визначення державними службами статусу сироти для дитини складає 4-5 місяців, у випадку отримання рішення про спрямування дитини до інтернату для інвалідів термін збору усіх необхідних документів у більшості випадків перевищує 12 місяців. У зв'язку з тим, що більшість малих міст Донеччини не завжди мають міські притулки, утримання такої категорії дітей пов'язано з певними труднощами, і, як правило, доки триває процес оформлення статусу дитини, її життя фактично не змінюється на краще. Також у родичів соціальних сиріт і служб, які допомагають дітям, існує проблема складання позовних заяв та інших документів, необхідних для надання до суду.

Проблема має кілька рівнів вирішення, один з яких – надання якісних правозахисних послуг соціальним сиротам, їх родичам та представникам інтересів, вплив на якість послуг, які надають дітям правозахисні організації, створення мереж підтримки соціальних сиріт, до яких входять як державні, так і недержавні організації.

Під час реалізації проекту планується створити базу клієнтів, які скористалися послугами правозахисної мережі. Доступ до неї матимуть не лише робітники дитячих правозахисних центрів, але й представники служб у справах дітей, центрів соціальних служб для молоді, секторів кримінальної міліції у справах неповнолітніх та інших НУО, які надають соціальні послуги сиротам. З її допомогою можна буде не лише проаналізувати ситуацію, але й простежити долю конкретної дитини, можливо навіть відшукати дітей, які перебувають у розшуку. База також поєднає досвід, який буде накопичений протягом реалізації проекту стосовно надання юридичної допомоги соціальним сиротам. У завершальній стадії реалізації проекту будуть організовані майстер-класи для представників інших неурядових організацій та державних служб, для охочих буде проведено дистанційних курс навчання методиці правового захисту дітей.

Контактна інформація:

Координаційний центр мережі правозахисних дитячих центрів
Вул. СВЕРДЛОВА, 38 МАКІЇВКА 18608 ДОНЕЦЬКА ОБЛ. УКРАЇНА
E-MAIL: martin@martin-club.org
тел.\факс. +38(050)686-16-81 PR-менеджер, Олена.

Автор : М.АРТ.ІН-клуб

 
Про авторів | Мапа сайту | Privacy Policy | Контактна інфо | ©2006 Alex'Z & Pamela.

При використаннi матерiалiв сайту посилання на "Асоціацію Юридичних Клінік України" та цей сайт є обов'язковим.